Słoneczne Radio - News: Karmakanic - jedyny koncert w Polsce!


Karmakanic - jedyny koncert w Polsce!

Koncert
Karmakanic

Nie będzie w tym stwierdzeniu żadnej przesady, kiedy powiemy, że Karmakanic to jeden z najbardziej charyzmatycznych i niebanalnych zespołów grających progresywnego rocka w Europie.


Formacja istniejąca zaledwie dekadę ma na koncie cztery płyty, którymi zaczarowuje pięknymi melodiami, wirtuozerskimi popisami instrumentalnymi i nietuzinkowymi tekstami. To wszystko osadzone jest w podniosłej, symfonicznej stylistyce. Muzyczni recenzenci stawiają tą niesamowitą grupę na jednej półce z takimi gwiazdami jak światowej sławy Yes, Genesis i Emerson. Lake & Palmer oraz Ayron, Dream Theater, Symphony X czy The Flower Kings.


Początki zespołu sięgają roku 1990 kiedy to Jonas Reingold - basista, znany z wymienionego już wcześniej The Flower Kings oraz grupy The Tangent – napisał kilka utworów, które szybko obiegły wirtualny świat, ciesząc uszy milionów słuchaczy. Widząc jakim powodzeniem cieszy się jego twórczość, zaproponował on utalentowanemu wokaliście - Göranowi Edmanowi - stałą współpracę. Tak powstał Karmakanic.


W skład zespołu obecnie wchodzą : Jonas Reingold na elektrycznej i bezprogowej gitarze basowej oraz klawiszach, Göran Edman jako wokalista, na zestawie perkusyjnym – Morgan Agren, klawiszowiec oraz wokalista - Nils Erikson, Krister Jonsson na gitarze elektrycznej i akustycznej oraz Lalle Larsson na klawiszach.

29.04.2012
Wrocław
Klub Eter
Źródło: muzyka.dlastudenta.pl


Steskniony dnia 07 marzec 2012 00:06 | 0 komentarzy | Drukuj

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Power Play


Od 01.09 - 05.09.2014

Kuka Melon - Kanapa

Płyta tygodnia


Virgin Snatch - "We Serve No One"
Virgin Snatch - We Serve No One


Biorąc pod uwagę wszystkie wrażenia, jakie dostarczył mi nowy album Virgin Snatch jestem zadowolony przede wszystkim z dwóch kwestii. Po pierwsze, że krakowski zespół nie stracił nic ze swojej thrash metalowej dzikości.


Czytaj więcej

Top Lista notowanie 240


1.Piosenka Jak Pocałunek
Michał Wiśniewski
2.Chcę więcej
Justyna Panfilewicz
3.Pierwzse spotkanie
Niewidok

Głosuj na Top Listę

Artykuły

DarowiznaRadio na Facebook


Pozdrowienia online


Przekaż pozdrowienia za pomocą:
Skype Mój stan

Reklama


Słoneczne Radio na NK
Słoneczne Radio © 2009 - 2014
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2014 by Nick Jones.
Licence GNU Affero GPL v3. | jQ Blog