menu Home
NewsroomWiadomości

Ustawa imigracyjna zatwierdzona przez Legislaturę Florydy

KS | 05/04/2023

Legislatura na Florydzie zatwierdziła projekt ustawy imigracyjnej, forsowany przez gubernatora Rona DeSantisa.

Tym samym wzmocniono kontrowersyjny program relokacji migrantów, który może być kartą przetargową republikanina w wyborach prezydenckich. W ubiegłym tygodniu ten sam projekt przeszedł przez Senat Słonecznego Stanu. Teraz ustawa trafi na biurko samego gubernatora.

Ustawa przewiduje 12 milionów dolarów na inicjatywę DeSantisa dotyczącą relokacji imigrantów, którą ogłoszono już w ubiegłym roku, kiedy to gubernator wysłał ludzi z Teksasu do Martha’s Vineyard w Massachusetts. Miało to być wyrazem protestu przeciwko federalnej polityce imigracyjnej.

Projekt zakłada również zmiany w firmach, które zatrudniają więcej niż 25 pracowników. Będą one musiały korzystać z E-Verify, systemu federalnego, który określa, czy osoby mogą legalnie pracować w USA. Zakazuje również lokalnym rządom przekazywania pieniędzy organizacjom, które wydają karty identyfikacyjne osobom nielegalnie przebywającym w kraju. Unieważnia także prawa jazdy posiadane przez nieudokumentowanych imigrantów.

DeSantis, który w najbliższych tygodniach może zgłosić swoją kandydaturę na prezydenta, jako jeden ze swoich priorytetów uznaje problem migracyjny.

Written by KS
  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play