menu Home
NewsroomWiadomości

19-latek zabity w Tampie przez policję. Strzelił matce w głowę na oczach funckjonariuszy

JL | 06/17/2024

Policjanci z Florydy zastrzelili 19-letniego chłopaka, który zastrzelił swojego ojca, a potem strzelił swojej matce w tył głowy na oczach funkcjonariuszy. Do sieci trafiło wstrząsające nagranie z kamery nasobnej jednego z interweniujących policjantów.

Do zdarzenia doszło w Tampa, ok. godz. 11 p.m. w sobotę, 15 czerwca. Biuro Szeryfa Hillsborough County udostępniło w sieci nagranie z kamery nasobnej zastępcy Shane’a McGough’a, który został ranny w strzelaninie.

Z-cy i policjanci pojawili się przed domem 19-letniego Christosa Alexandra Themelisa Jra po telefonie pod 911 jego matki, która zgłosiła, że jej syn zamordował swojego ojca, 51-letniego Christosa Byrona Themelisa.

Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, próbowali uratować 48-letnią Rebeccę Ann Themelis, która nadal przebywała w domu ze swoim synem.

„Słuchaj, nie chcemy cię skrzywdzić. Po prostu pozwól mamie podejść do nas” – mówił policjant do nastolatka, a następnie poinstruował jego matkę, aby podeszła w stronę jego latarki.

Po chwili rozległy się strzały. To Themelis Jr wypalił w tył głowy swojej matki, która zmierzała po trawniku w stronę policjanta. Zaraz potem 19-latek zaczął strzelać do policjanta, trafiając go.

Finalnie nastolatek został zastrzelony przez policjantów.

„Nie ma wątpliwości, że szybka reakcja naszych zastępców zmniejszyła zagrożenie dla tej społeczności. Prosimy o modlitwę za zastępcę McGough i jego rodzinę, gdy dziś rano będzie dochodził do siebie po operacji” – przekazało w komunikacie HCSO.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play