menu Home

Rodzinne wakacje


Miejsca, które musisz odwiedzić

Floryda jest piękna i z pewnością należy do tych miejsc, które przyciągają całe rodziny na wakacje. Nie tylko ze względu na słoneczną pogodę, ale także na moc atrakcji, które czekają na dzieci i dorosłych.

Wybierasz się na urlop z dziećmi, sprawdź, które miejsca powinny znaleźć się na twojej „bucket list”.

Kennedy Space Center, Titusville
Nie ma lepszego miejsca, aby wzbudzić zainteresowanie dziecka kosmosem i budową rakiet. W tym miejscu poznasz historię podróży ludzkości w kosmos od zarania eksploracji po współczesne wyprawy odbywające się dzisiaj. Ponadto będziesz mógł wskoczyć do symulatora promu kosmicznego, gdzie poczujesz, jak to jest być w Atlantydzie, ikonie NASA. Obejrzysz start promu, zajrzysz za kulisy życia astronauty, kupisz pamiątki, a także poznasz lokalne legendy i nie tylko.

Legoland, Orlando
Ten park rozrywki łączy praktyczną zabawę z przejażdżkami każdego rodzaju. Zabawne sekcje tematyczne, takie jak Ninjango, Gwiezdne Wojny i Merlin, są hitem zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Ponieważ wiele pomników i atrakcji zostało stworzonych w całości z Lego, jest to również uczta dla wyobraźni. Odwiedzając Legoland skorzystaj z przejażdżek, takich jak Safari Trek, Technicycle, The Dragon i DUPLO Train. Dzieci mogą nauczyć się jeździć (a nawet uzyskać miniaturowe prawo jazdy) w szkole jazdy Forda, szkole żeglarskiej i szkole jazdy Ford Jr. Zbuduj wszelkiego rodzaju kreacje, zjedz obiad w jednej z wielu restauracji i udaj się do parku wodnego, jeśli świeci słońce

Park Narodowy Key Biscayne – Miami
Ten park narodowy chroni szmaragdowy busz i tętniące życiem rafy koralowe – i znajduje się rzut kamieniem od centrum Miami. Dzieci mogą spędzić aktywnie czas w środowisku, które zapewnia im jedność z naturalnym otoczeniem. Bez względu na to, jaki rodzaj przygody na świeżym powietrzu lubisz, prawdopodobnie spędzisz idealny dzień w Parku Narodowym Biscayne. Oferta obejmuj kajaki i wycieczkę łodzią z przewodnikiem, nurkowanie, w tym także w okolicy rafy koralowej oraz spacery po różnych szlakach w parku. Zimą dzieci mogą wziąć udział w nocnym obozie dla dzikich zwierząt i dołączyć do programu Family Fun Fest.

Butterfly and Nature Conservatory, Key West
Key West Butterfly and Nature Conservatory to miejsce, w którym można zobaczyć setki motyli w naturalnym środowisku. Nie brakuje też kwitnących kwiatów i egzotycznych ptaków (w tym flamingów) przyzywających oranżerię. Centrum nauki to miejsce, w którym dzieci mogą obserwować metamorfozę motyli i ćmy. Dowiedzą się również, jak te owady jedzą, migrują i rozmnażają się. To relaksujące miejsce, w którym dzieci poznają dziką przyrodę w technikolorze.

Farma aligatorów, St. Augustine
Ta farma aligatorów jest jedynym miejscem na świecie, w którym można zobaczyć wszystkie żywe gatunki krokodyli. Dzieci mogą dowiedzieć się wszystkiego o różnych krokodylach, aligatorach, gadach, skamielinach, a nawet ptakach. W tym miejscu dokładnie poznasz życie aligatorów i pobawić się w archeologa, który poszukuje skamieniałości. Dzieci mogą nawet trzymać małego aligatora! Są też atrakcje poświęcone lemurom, ptakom i innym egzotycznym stworzeniom.

Walt Disney World, Orlando
Walt Disney World to prawdopodobnie najlepszy na świecie park rozrywki dla dzieci, który pobudza wyobraźnię i innowacje. Również rodzice nie zaznają nudy w tym miejscu i przeniosą się w sentymentalną podróż o dzieciństwa oglądając filmy Disneya. Park ma powierzchnię ponad 27 000 akrów i ma cztery wewnętrzne parki rozrywki, dwa parki wodne, ośrodek kempingowy i wiele miejsc rozrywki. Nawet mając cały tydzień do dyspozycji, nie jesteś w stanie skorzystać z wszystkich atrakcji, jakie oferuje ten park. Wznieś ręce w powietrze podczas przejażdżek na zwariowanych kolejkach górskich, zbieraj autografy swoich ulubionych postaci Disneya, oglądaj występy na żywo, jedz w restauracjach tematycznych i przede wszystkich baw się doskonale.

Universal Studios, Orlando
To miejsce z pewnością pokochają twoje dzieci, które chcą wszystko wiedzieć i to najlepiej tu i teraz, ale także dorośli nie będą się nudzić. Dowiesz się, jak powstają wasze ulubione filmy i programy, a srebrny ekran ożyje w sceneriach takich, jak Wizarding World of Harry Potter, Despicable Me Minion Mayhem, itd. W tym gigantycznym parku rozrywki są także pokazy, przejażdżki, restauracje i działające studia filmowe. Koniecznie wybierz się na liczne przejażdżki tematyczne i obejrzyj pokazy kaskaderskie. Poznaj Hosmeade, miasto z Harrego Pottera. Latem otwarty jest również park wodny, z którego dzieci mogą korzystać w bardzo upalne dni.

Park Narodowy Everglades
Park Narodowy Everglades to największy subtropikalny obszar dzikiej przyrody w kraju. Spotkasz tutaj setki gatunków zwierząt, w tym wiele z nich jest rzadkich lub zagrożonych. Dzieci pokochają surrealistyczny naturalny krajobraz i przygodę, która pojawia się za każdym razem, gdy wchodzisz do Everglades. W parku możesz wybrać się na wycieczkę liczącą 99 mil po dzikim szlaku wodnym w trakcie której możesz wypatrywać rzadkich stworzeń, takich jak manaty i pantery z Florydy. Spodoba ci się także widok z wieży obserwacyjnej Shark Valley i eksploracja bazy rakietowej Nike Hercules. Rodziny, które uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, mogą również biwakować, spacerować i jeździć na rowerze po całym parku.

Muzeum Lotnictwa Marynarki Wojennej, Pensacola
Muzeum Lotnictwa Marynarki Wojennej to największe muzeum lotnictwa morskiego na świecie, a co najważniejsze – jest bezpłatne! Dzieciom spodoba się widok zza kulis i praktyczne doświadczenie w samolocie, których jest ponad 150 do obejrzenia. W trakcie wycieczki po tym muzeum możesz zwiedzić wnętrza wielu samolotów, poznać ciekawą historię marynarki wojennej i zobaczyć, jak Blue Angels wykonują powietrzne popisy na niebie. W muzeum znajduje się także symulator lotu, dzięki któremu dzieci mogą poczuć, jak to jest być pilotem marynarki, oraz szerokoekranowe kino.

Park stanowy Highland Hammock, Sebring
Park stanowy Highlands Hammock to jeden z najbardziej zróżnicowanych biologicznie obszarów w całym stanie. Rosną w nim dęby, które mają ponad 1000 lat, paprocie, a także jest domem dla wielu różnych gatunków zwierząt. Jeśli Twoje dzieci uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, z przyjemnością spędzi tutaj swój dzień. W parku możesz spotkać czarne niedźwiedzie i pantery z Florydy. Istnieje kilka miejsc piknikowych, w których można zjeść posiłek i kilometry szlaków do wędrówek i odkrywania. Promenada w parku prowadzi odwiedzających przez bagna znane także z występowania aligatorów.  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play