menu Home
NewsroomWiadomości

21-latek z Florydy skazany. Rzucił w klinikę Planned Parenthood koktajlem Mołotowa

JL | 05/14/2024

Prokuratorzy federalni poinformowali w środę o skazaniu 21-letniego mieszkańca Florydy, który w 2022 roku podpalił jedną z klinik aborcyjnych Planned Parenthood w Kalifornii. Mężczyzna został skazany na trzy i pół roku więzienia.

Xavier Batten przyznał się w styczniu do posiadania jednego „nierejestrowanego urządzenia” powodującego destrukcję oraz celowego uszkodzenia mienia.

Cormac J. Carney skazała Battena z Brooksville na Florydzie na trzy i pół roku więzienia w zawieszeniu. Nakazał też sprawcy zapłacić na rzecz Planned Parenthood 1000 dolarów zadośćuczynienia – przekazało biuro prokuratora.

Do ataku Battena na klinikę Planned Parenthood w Costa Mesa doszło 13 marca 2022 roku. Na nagraniu z monitoringu placówki widać, jak dwie osoby rzucają w kierunku budynku koktajle Mołotowa. Klinika aborcyjna była wówczas zamknięta, nikt nie został ranny.

Wspólnik Battena – 24-letni Chance Brannon – został skazany w zeszłym miesiącu na 9 lat więzienia. Brannon, pochodzący z San Juan Capistrano w Kalifornii, w czasie zamachu był czynnym żołnierzem piechoty morskiej stacjonującym w Camp Pendleton.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play