menu Home
NewsroomWiadomości

23 osoby aresztowane w związku z kradzieżami aut w Tampie

KS | 06/27/2023

Dwudziestu trzech podejrzanych zostało aresztowanych w wyniku śledztwa w sprawie grupy przestępczej zajmującej się kradzieżą samochodów na Florydzie.

Komisarz FDLE Mark Glass i prokurator generalny Ashley Moody ogłosili wyniki operacji „Gone in 60 Days”. Cała akcja trwała aż pięć lat.

Operacja rozpoczęła się w lipcu 2018 roku po tym, jak śledczy badali sprawę sprzedaży fałszywych praw jazdy w regionie Tampa. Na spotkaniach, które obserwowali funkcjonariusze pojawiały się wysokiej klasy auta z tymczasowymi tablicami rejestracyjnymi. Odkrycie to doprowadziło ich do grupy przestępczej, która kradła wspomniane pojazdy.

Przestępcy zabierali auta od małych dealerów, nie tylko na Florydzie, ale i w Tennessee, Alabamie, czy Georgii. Zlecali komuś odbiór pojazdu i wysyłali fałszywy czek do banku w Tampie. Po sfinalizowaniu transakcji auto wyjeżdżało do Tampy, gdzie docierało zanim zweryfikowano czek.

Po kradzieży przestępcy otrzymywali tymczasowe tablice od jednego ze wspólników, który pracował u dealera w Miami. Inny podejrzany tworzył również fałszywe numery VIN dla tych pojazdów.

Drugim sposobem pozyskiwania tych pojazdów było oszukiwanie agencji wynajmu samochodów. Podejrzani wypożyczali auta, przywozili je do Tampy, a następnie składali raport policyjny dotyczący skradzionego pojazdu.

Trzecim sposobem na zdobycie tych pojazdów był ich legalny zakup, a następnie zgłoszenie kradzieży po sześciu miesiącach.

Written by KS
  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play