menu Home
Newsroom

$25 za dobre zachowanie na plaży

MS | 03/14/2021

Grupa turystyczna Visit St. Pete-Clearwater powołała zespoły ludzi, którzy przemierzają plaże i rozdają karty podarunkowe (gift cards) o wartości $25 za dobre zachowanie w czasie pandemii.

Visit St. Pete-Clearwater wpadło na nowy pomysł – chcą nagradzać ludzi za ich poprawne zachowanie w czasie pandemii. Co to oznacza w rzeczywistości? Kto kwalifikuje się do nagrody? Otóż nagradzane mają być osoby, które noszą maseczkę, zachowują bezpieczny dystans, stosują się do zasad sanitarnych, dezynfekują i myją ręce, a także…. są cierpliwe i uprzejme.

„Cały pomysł polega na tym, aby przekazać, że 'Hej, chcemy, abyś był bezpieczny, gdy jesteś tu z wizytą’, jeśli jesteś gościem, a także mieszkańcem tego regionu” – powiedział Steve Hayes, prezes i dyrektor generalny z Visit St. Pete-Clearwater. Hayes powiedział, że jest to część programu Rise to Shine, który ma nagradzać ludzi za dobre zachowanie podczas pandemii. Z kartą podarunkową przychodzi deklaracja z twoim podpisem, że zobowiązujesz się do przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Do tej pory rozdano karty upominkowe ponad 23,000 osób, które podjęły zobowiązanie w piątek, w tym gościom spoza miasta i miejscowym.

Niektórzy mieszkańcy mają nadzieję, że akcja ta przypomni ludziom o szerszej perspektywie. „Wszyscy uwielbiają dostawać coś za darmo. Mam nadzieję, że nie biorą tego tylko dlatego, że mogą. Mam nadzieję, że to pomoże im pamiętać o sumieniu, zwłaszcza jeśli jesteś z dala od domu” – powiedziała Dawn Parker z St. Pete.

Jeśli chodzi o to, co zrobić z darmowymi pieniędzmi, pomysł jest taki, aby wydać je w lokalnym miejscu w społeczności.

Visit St. Pete rozpoczął program w ostatnim tygodniu lutego i planuje kontynuować go do połowy kwietnia.

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play