menu Home
NewsroomWiadomości

330 tys. osób przeprowadziło się na Florydę w ciągu roku

KS | 05/06/2021

Słoneczny Stan zyskał 329,717 nowych mieszkańców w ciągu ostatniego roku.

Floryda znalazła się na 1 miejscu wśród stanów, do których najchętniej przeprowadzają się Amerykanie. Niektórym ludziom zależy na przeprowadzce tak bardzo, że gotowi są zamieszkać w nieruchomościach, których nigdy nie widzieli na własne oczy.

Do przeprowadzki zachęcają przede wszystkim koszty życia. Można tutaj zaoszczędzić sporo pieniędzy. Średni krajowy czynsz za mieszkanie z jedną sypialnią, to około $1 561. Choć w Orlando różnica jest niewielka, bo za takie samo mieszkanie zapłacimy $1 432, to już w Daytona Beach, cena wyniesie $1 187. Najdrożej jest w Fort Lauderdale. Mieszkania kosztują tam średnio ponad 2 000 dolarów miesięcznie.

Drugim bardzo ważnym czynnikiem są podatki. Floryda jest jednym z niewielu stanów, które nie nakładają stanowego podatku dochodowego. Niższy podatek odprowadzimy również przy zakupie domu – mniej niż 1%.

Według badań przeprowadzonych przez National Association of Realtors, prawie 28% osób, które osiedliły się w Słonecznym Stanie pochodziło z Teksasu. Kolejne prawie 15% przeniosło się z Nowego Jorku, a ponad 6% z Kalifornii.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play