Orlando International Airport odwołuje loty
![](https://sloneczneradio.com/wp-content/uploads/2022/12/dreamstime_s_143366413.jpg)
W związku z burzą zimową, która zawitała do Stanów Zjednoczonych, niektóre loty z lotniska w Orlando zostały odwołane lub opóźnione.
Według danych National Weather Service burza obejmuje obecnie około 190 milionów ludzi. W wielu rejonach USA obowiązują ostrzeżenia pogodowe.
Już w miniony czwartek, z Orlando odwołano dziesiątki lotów. Sytuacja może się pogarszać z każdym kolejnym dniem, ze względu na coraz mniej sprzyjające warunki pogodowe.
Burza nadeszła w momencie, kiedy ruch lotniczy w całym kraju jest wyjątkowo intensywny. Sam port lotniczy w Orlando obsłużył w ciągu ostatnich dni już około 720,000 pasażerów. To o około 8% więcej, niż w ubiegłym roku.
Do końca świątecznego sezonu, lotniska na Florydzie mają przyjąć ok. 3 miliony podróżnych. Najbardziej ruchliwym dniem ma być poniedziałek po Nowym Roku.