menu Home
Newsroom

Autostrada im. Donalda Trumpa na Florydzie

MS | 01/20/2021

Od dzisiaj Floryda stała się domem dla prezydenta Donalda Trumpa, który zakończył swoją kadencję i ustąpił miejsca w Białym Domu prezydentowi Joe Bidenowi. Dziś także pojawił się pomysł, aby odcinek autostrady nazwać imieniem prezydenta Donalda Trumpa.

Republikański przedstawiciel stanowy Anthony Sabatini napisał dziś na Twitterze, że chce zgłosić projekt zmiany nazwy autostrady US 27 na „President Donald J. Trump Highway”. „Nie mogę się doczekać pracy nad tym ważnym odznaczeniem, które uhonoruje jednego z największych prezydentów w historii Ameryki – i naszego pierwszego prezydenta z Florydy” – napisał na Twitterze Sabatini. Odcinek, o którym mowa, ciągnie się z Miami do Panhandle.

Pomysł spotkał się z natychmiastową krytyką i żartami na Twitterze.

Nie jest to pierwszy przypadek na Florydzie, kiedy droga zostanie nazwana na część ustępującego prezydenta. Florida Turnpike jest oficjalnie znana jako Ronald Reagan Turnpike, choć rzadko nazywa się ją imieniem byłego prezydenta. Rada Miejska Orlando zmieniła również nazwę krótkiego odcinka Mission Road na Barack Obama Parkway w 2009 roku.

Donald Trump przyleciał dziś na Florydę, gdzie zamieszka w Mar-a-Lago, swoim domem w Palm Beach. 

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play