menu Home
NewsroomWiadomości

Bezrobotni chcą przywrócenia federalnych zasiłków

KS | 07/28/2021

Grupa bezrobotnych mieszkańców Florydy pozywa stan. Chcą oni przywrócenia federalnego zasiłku w wysokości $300 tygodniowo.

W pozwie złożonym w niedzielę w Broward County Circuit Court czytamy, że administracja gubernatora Rona DeSantisa naruszyła prawo stanowe, rezygnując z tego wsparcia dla bezrobotnych. Zasiłek zatwierdzony przez Kongres miał obowiązywać do 6 września.

Floryda jest jednym z sześciu stanów, gdzie mieszkańcy złożyli podobne pozwy. Do takich samych działań posunęli się m.in. mieszkańcy Teksasu, czy Ohio. W Indianie i Maryland, gdzie mieszkańcy również walczyli o przywrócenie świadczeń, sąd stanął po stronie bezrobotnych, przywracając $300 dodatkowego zasiłku.

Jak poinformowała administracja DeSantisa, rezygnacja ze wsparcia, miała być sposobem na zachęcenie ludzi do powrotu do pracy. Mieszkańcy dalej mają jednak problem by znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę.

Bezrobotni apelują o natychmiastowe przywrócenie federalnego zasiłku. Chcą też wstecznego wynagrodzenia za czas, w którym nie otrzymywali $300.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play