menu Home
Newsroom

Biały Dom niezadowolony z tempa szczepień COVID-19 na Florydzie

JK | 01/26/2021

Z Białego Domu napłynęły niepokojące nowe komentarze dotyczące dystrybucji szczepionki COVID-19 na Florydzie. Sekretarz prasowy prezydenta powiedziała, że Floryda nie wykorzystała całej wysłanej szczepionki.

Na konferencji prasowej Jenn Psaki poinformowała o niezgodności liczb, jeśli chodzi o liczbę osób, które według CDC zostały zaszczepione i cyfr przedstawionych przez gubernatora Ron DeSantis w jego briefingach prasowych.

„Rozprowadzili tylko około 50% szczepionek, które otrzymali na Florydzie. Więc najwyraźniej mają dużo szczepionki i liczba szczepień musi nadal rosnąć, aby byli w stanie skutecznie dotrzeć do ludzi w całym stanie ”- powiedziała sekretarz prasowa Białego Domu. Jej zdaniem nie chodzi tylko o posiadanie wystarczającej liczby szczepionek na koronawirusa, ale także o posiadanie solidnego planu.

DeSantis przygotował plan szczepień dla szpitali i powiatowych wydziałów zdrowia. Chociaż na początku wprowadzania szczepionek mogły pojawić się problemy, znaleźli sposób na skuteczną dystrybucję szczepionek, o ile ich podaż jest wystarczająca.

Floryda planuje uruchomienie ogólnostanowego systemu rejestracji, który mógłby uporządkować ten proces. Chociaż gubernator nie odpowiedział bezpośrednio na komentarze Białego Domu, często mówi o tym, co zostało zrobione do tej pory. „Zrobiliśmy więcej szczepień dla seniorów w wieku 65 lat i więcej niż jakikolwiek inny stan w kraju” – powiedział DeSantis.

Written by JK

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play