menu Home
Newsroom

Broń dozwolona w kościele przy szkole

MS | 03/27/2021

Izba Reprezentantów na Florydzie przyjęła większością głosów ustawę, która zezwala na noszenie broni w kościołach, które dzielą lokalizację ze szkołami.

Członkowie Izby głosowali 76-37 za zatwierdzeniem ustawy (HB 259), sponsorowanej przez Rep. Jayer Williamson, R-Pace, i Rep. Cord Byrd, R-Neptune Beach. Prawo Florydy generalnie zezwala ludziom na noszenie ukrytej broni w kościołach, synagogach, meczetach i innych instytucjach religijnych, ale zabrania noszenia broni na terenie szkół. Prowadzi to do tego, że ludzie nie mogą nosić broni na posesjach należących do instytucji religijnych i szkół.

Projekt ustawy zezwalałby osobom posiadającym licencję na posiadanie ukrytej broni na terenie nieruchomości należących do kościołów i szkół. Instytucje religijne lub właściciele nieruchomości nadal mogliby zakazać noszenia broni w tych miejscach.

Williamson opisał propozycję jako kwestię praw własności prywatnej, które, jak powiedział, są „fundamentem naszego kraju”. Ale Rep. Joe Geller, D-Aventura, zakwestionował, że chodzi o prawa własności i powiedział, że chodzi o broń w salach lekcyjnych. Geller powiedział, że zadaniem Legislatury powinna być ochrona studentów.

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play