menu Home
NewsroomWiadomości

Broward zmierza do zmniejszenia wypadków z udziałem pociągów

KS | 05/23/2023

Regularnie słyszymy o wypadkach z udziałem pociągów na Florydzie. Niejednokrotnie chodzi o uderzenie pieszego, czasami ze skutkiem śmiertelnym.

Ostatni taki incydent miał miejsce w miniony weekend, kiedy to kobieta zmarła po potrąceniu zarówno przez pociąg Brightline, jak i FEC w Deerfield Beach. Według informacji przekazanych przez Biuro Szeryfa Powiatu Broward, przeszła ona przez barierę przy Hillsboro Boulevard i weszła na tory.

Wiele miast dołączyło już do organizacji, która ma rozpocząć nową kampanię na rzecz bezpieczeństwa w rejonie torów i stacji kolejowych. Współpracują w tej kwestii Deerfield Beach, Pompano Beach, Fort Lauderdale, Hollywood i Hallandale Beach.

Kampania ma na celu zwiększenie świadomości wśród mieszkańców na temat niebezpieczeństw czyhających na nich w okolicach torowisk. Wzywa do zachowania ostrożności w szczególności w okolicy sygnałów ostrzegawczych.

Zgodnie z danymi Federalnej Administracji Kolejowej, w 2022 r. na Florydzie miało miejsce 117 kolizji z udziałem pociągów. 51 osób zostało rannych, a 21 odniosło śmiertelne obrażenia.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play