menu Home
NewsroomWiadomości

Brutalny rozbój na 73-latku w czasie „romantycznej randki”. Zamiast do niej pojechał do szpitala

JL | 03/03/2024

Pod pozorem romantycznej randki kobieta z Florydy i jej partner dopuścili się brutalnego rozboju, którego ofiarą padł niczego nieświadomy senior. Starszy mężczyzna został zwabiony przez parę „romantyczną randką”.

Jak przekazało Biuro Szeryfa Powiatu Volusia – 34-letnia Chelsea Wright i 33-letni Andrew Marks zostali oskarżeni o brutalny napad rabunkowy na 73-letniego mieszkańca Daytona Beach.

Zaczęło się od „romantycznej randki” Wright z ofiarą. 73-latek zjawił się na spotkaniu z kobietą w jednym z barów w Daytona Beach. Po „randce” oboje mieli pojechać do domu 34-latki w Plantation Pines w Ormond Beach. Po drodze do samochodu wsiadł Marks, którego Writght miała tylko podwieźć w okolicę, gdzie zmierzali.

W rzeczywistości 33-letni mężczyzna był częścią przestępczego spisku. Wkrótce Marks wysiadł z samochodu i pojawił się dopiero, kiedy ofiara i Writght wyszli z auta. Marks następnie uderzył w głowę metalowym narzędziem niczego nieświadomego seniora. Tak mocno, że aż upadł na ziemię – podkreślali policjanci.

Kilka sekund później 33-latek dobrał się do kieszeni ofiary, z której wyciągnął portfel. Taki łub usatysfakcjonował rabusiów. Wright i Marks uciekli z miejsca zdarzenia, pozostawiając poturbowanego seniora na miejscu.

73-latek trafił do szpitala w czwartek, 29 lutego, ok. godz. 5:00 nad ranem. Starszy mężczyzna doznał licznych obrażeń głowy, tułowia i ramion. Miał także opuchnięte oko oraz ranę głowy, która wymagała założenia szwów.

Wright została aresztowana przez policję po uprzedniej obserwacji. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę podczas „kontroli drogowej”. W samochodzie 34-latki znaleziono narkotyki. W rozmowie ze śledczymi kobieta nie przyznała się do napadu – twierdziła, że dokonała go „starsza kobieta chorująca na Alzheimera”, którą również miała podwozić w dniu rozboju.

Detektywi odkryli później korespondencję Wright i Marksa, którzy w rozmowach tekstowych planowali napad. Marks został aresztowany dzień później w Holly Hill. Mężczyźnie postawiono zarzuty rozboju z użyciem broni oraz napaści na osobę w wieku powyżej 65 r.ż. Wright otrzymała te same zarzuty.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play