menu Home
NewsroomWiadomości

Budowa na środkowej Florydzie idzie pełną parą. Wartość rynku nieruchomości szybuje w górę

JL | 06/04/2024

Wartość rynku nieruchomości na środkowej Florydzie wzrosła o miliardy dolarów w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Przez ostatni rok całkowita wartość nieruchomości zwiększyła się w tym regionie od kilku do ponad 20 procent.

Rynek nieruchomości kwitnie na środkowej Florydzie – a szczególnie w Apopka, St. Cloud, a także większości obszaru Lake County. Apopka – drugie co do wielkości miasto w powiecie – może pochwalić się największymi wzrostami. Całkowita wartość rynku wzrosła do 7,17 mld dolarów (+21% r/r). Z kolei Orlando – zdecydowanie największe miasto w regionie – również podrożało, ale tylko o 5% r/r.

Podobne tendencje wzrostowe zaobserwowano w ciągu ostatniego roku w sąsiednich powiatach.

„Powiat Osceola nadal jest jednym z najszybciej rozwijających się powiatów w kraju” – powiedziała Katrina Scarborough, rzeczoznawca majątkowy. Przoduje miasto St. Cloud, gdzie suma przychodów podatkowych z tytułu podatku od nieruchomości wzrosła w 2023 roku o 15%, a skumulowana wartość całego rynku – o 11,67%, według szacunków biura Scarborough.

Podobne wzrosty odnotował powiat Lake, gdzie wartość wszystkich nieruchomości podlegających opodatkowaniu wzrosła o 14,8%.

„Powiat Lake rośnie w oszałamiającym tempie” – ocenił rzeczoznawca Carey Baker, były senator stanowy. „Nowe budownictwo stanowi siłę napędową dodatkowej wartości dodanej do podatku od nieruchomości” – dodał.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play