menu Home
NewsroomWiadomości

Census Bureau „zgubiło” 100 tys. dzieci z Florydy!

JL | 04/11/2024

Census Bureau zgubiło… 112 000 dzieci z Florydy! Na szczęście nie dosłownie, a tylko w spisie powszechnym. Okazuje się, że taka liczba dzieci w wieku do 4 lat została przeoczona podczas ogólnokrajowego spisu w 2020 roku. Równa się to ok. 10 proc. populacji tych roczników.

Prowadzone przez Census Bureau ogólnokrajowe spisy powszechne służą następnie sporządzaniu analizy demograficznej całego USA oraz poszczególnych stanów. Dokładność danych jest bardzo istotna, gdyż na ich podstawie planuje się m.in. rozporządzanie stanowym i krajowym budżetem. Ludność decyduje także o liczbie miejsc w Kongresie!

Największe niedoszacowania występują w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym i młodszych. Szacuje się, że podczas spisu powszechnego w 2020 r. pominięto około 1 miliona dzieci w wieku 4 lat i młodszych w całym kraju, co stanowi zaniżenie tej populacji o prawie 5 proc.

Z tego miliona aż 112 tys. dzieci w tym wieku nie doliczono się na Florydzie.

„Wiemy, że te zaniżone liczby są często skorelowane z zaniżonymi liczbami niektórych grup rasowych i etnicznych wraz z innymi czynnikami, których nie byliśmy w stanie zmierzyć bezpośrednio” – powiedział w oświadczeniu dyrektor Census Bureau Robert Santos. „Pilnie pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu”.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play