menu Home
NewsroomWiadomości

Centner Academy nie zatrudni osób zaszczepionych szczepionką COVID-19

KS | 04/27/2021

Właściciele drogiej prywatnej szkoły w Miami nie chcą, aby ich nauczyciele i pracownicy otrzymali szczepionkę przeciw COVID-19, powołując się na obaloną teorię antyszczepionkową.

Szkoła, która pobiera prawie $30.000 rocznie od każdego ucznia, to własność Leili i Davida Centnerów. Jest ona otwarta od września 2020 roku.

W mailu, który otrzymali rodzice dzieci uczęszczający do tej szkoły, widnieje informacja na temat „eksperymentalnego leku na COVID-19″. Według zasad narzuconych przez placówkę, pracownicy muszą się wstrzymać ze szczepieniem, ponieważ nie wiadomo jaki ma on wpływ na osoby nieszczepione. Jednocześnie uczelnia poinformowała, że nie zatrudni nikogo, kto przyjął preparat, a tych, którzy nie przyznają się do szczepienia, zwolni.

Decyzja szkoły wywołała ogromne poruszenie wśród lekarzy i ekspertów. Choć takie zwolnienia w szkole prywatnej są legalne, to prowadzi ona swoimi działaniami do pogłębiania dezinformacji. Uczelnia promuje bowiem obaloną teorię.

Jeden z nauczycieli pracujących w Centner Academy już zrezygnował ze szczepienia. Nie wiadomo jednak, czy ma to bezpośredni związek z polityką szkoły.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play