menu Home
Newsroom

Ceny paliwa spadają

MS | 03/30/2021

Ceny paliwa na Florydzie w końcu spadają i jest znak, że mogą spaść jeszcze niżej, a może w tym pomóc odblokowanie Kanału Sueskiego.

W porównaniu z ubiegłym tygodniem, średni koszt za galon paliwa na pompie spadł o około 4 centy i średnia za galon regularnej benzyny bezołowiowej wynosiła $2,87 w poniedziałek rano, zgodnie z American Automobile Association. Tydzień temu cena ta wynosiła $2,91.

A teraz, gdy blokada Kanału Sueskiego została usunięta, eksperci twierdzą, że może to tylko wspomóc niższe ceny za paliwo.

„Blokada w Kanale Sueskim wydaje się być jedyną rzeczą, która w tej chwili utrzymuje presję na wzrost cen,” powiedział rzecznik AAA Mark Jenkins w niedzielę wieczorem, przed poniedziałkową wiadomością, że gigantyczny kontenerowiec, który zablokował kanał, został uwolniony. „Hurtowe ceny benzyny są wciąż niższe o 20 centów niż dwa tygodnie temu. Kierowcy mogą więc zobaczyć, jak ceny gazu ześlizgują się jeszcze niżej, chyba że blokada w kanale wzbudzi obawy o podaż i cenę ropy.”

Jenkins zauważył, że zeszłotygodniowy spadek cen ropy naftowej był wystarczający, by ceny paliwa z powrotem spadły poniżej 2,70 dolara za galon, gdyby nie blokada Kanału Sueskiego.

Ceny paliwa na Florydzie systematycznie rosły. Kiedy uderzyły w $2.91 na początku zeszłego tygodnia, była to najwyższa cena w stanie od maja 2018 roku, co stanowi wzrost o ponad 70 centów od początku 2021 roku i 30 centów w samym marcu, według AAA.

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play