menu Home
Newsroom

Chicagowski kurczak w Tampie

MS | 03/14/2021

Według najnowszych statystyk Floryda przeżywa prawdziwe oblężenie. Najczęściej sprowadzają się do niej mieszkańcy Nowego Jorku i Chicago. Nic więc dziwnego, że w Tampie powstała restauracja, która serwuje kurczaka, rybę i frytki w stylu chicagowskim, czyli z sosem!

Kay’s Kitchen twierdzi, że jest jedyną w Tampie restauracją serwującą kurczaki i ryby w stylu chicagowskim. „Potrawa ma wyraźny smak. To jest pani Kay’s. Nikt w Tampie nie gotuje tak jak pani Kay” – podkreśla właścicielka, Kay Lee.

Kay, rodowita mieszkanka Chicago, mówi, że to jej unikalna mieszanka przypraw i łagodny sos sprawiają, że jej kurczak i ryby smakują tak, jak te w Chicago: „Tampa nazywa to ketchupem, ponieważ tutaj nie podajemy ketchupu do potraw.” kontynuuje Kay.

Właścicielka restauracji twierdzi, że mieszkańcy Chicago często zamawiają jej potrawy z „sosem na wierzchu”, co oznacza, że kurczak, ryba lub frytki są polane łagodnym sosem. Ale dla tych, którzy nie lubią, gdy ich lunch pływa w sosie, jest on również podawany z boku.

Każdy, kto chce spróbować kurczaka w stylu chicagowskim powinien udać się do Kay’s Kitchen przy 11124 N. 30th St. w Tampa. Restauracja otwarta jest od środy do niedzieli.

www.kayschickenkitchen.com

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play