menu Home
Newsroom

Czeki stymulacyjne już wkrótce trafia do Amerykanów

MS | 03/07/2021

Prezydent Joe Biden ogłosił, że uprawnieni Amerykanie powinni zacząć otrzymywać czeki stymulacyjne o wartości $1400 jeszcze w tym miesiącu.

W sobotę Senat zagłosował 50-49 za przyjęciem ustawy Demokratów o ulgach w wysokości $1,9 biliona na walkę ze skutkami pandemii COVID-19. „Kiedy 45 dni temu obejmowaliśmy urząd, obiecałem Amerykanom, że pomoc jest w drodze”, powiedział Biden. „Dziś mogę powiedzieć, że zrobiliśmy jeszcze jeden ogromny krok naprzód w realizacji tej obietnicy”.

Projekt ustawy zakłada dodatkowe środki z budżetu na finansowanie kampanii szczepień, a także lekarstw i usług medycznych związanych z epidemią. Pakiet przewiduje także trzecią turę  czeków stymulacyjnych dla większości dorosłych Amerykanów. Tym razem w wysokości $1400. Pakiet przewiduje także przedłużenie zapomogi dla bezrobotnych do września. Do tego okresu osoby bezrobotne otrzymywać mają dodatkowe $300 tygodniowo do swoich podstawowych zasiłków. Dla tych, którzy mają problemy z opłatą czynszu na czas, wyasygnowano $20 miliardów.

 

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play