menu Home
NewsroomWiadomości

Cztery parki rozrywki z Florydy wśród najlepszych w kraju

KS | 02/28/2023

Kilka parków tematycznych z Florydy znalazło się wśród najlepszych w kraju. Tegoroczny ranking przygotował U.S. News.

Pierwsze miejsce na liście zajmuje Fun Spot America w Orlando, który przede wszystkim oferuje znacznie niższe ceny niż inne pobliskie parki. Na miejscu znajdziemy kilka rollercoasterów, diabelski młyn, brodziki dla dzieci, czy tor gokartowy.

Na drugiej pozycji uplasował się cały Walt Disney World Resort, w którego skład wchodzą Magic Kingdom, EPCOT, Hollywood Studios i Animal Kingdom. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc w całym stanie. Oferuje również własne zakwaterowanie, posiłki, a nawet transport.

Podium zamyka natomiast Busch Gardens Tampa Bay wraz z Adventure Island. Ten park doceniono za mieszankę kolejek górskich wraz z możliwościami zabawy w wodzie. Ponadto posiada on zoo, w którym znajdziemy ponad 200 gatunków zwierząt.

Tuż za podium uplasował się Universal Orlando Resort, który również posiada trzy odrębne parki – Universal Studios Florida, w którym znajdziemy atrakcje oparte na filmach, Islands of Adventure gdzie poczujemy prawdziwy dreszczyk emocji oraz park wodny Universal, czyli Volcano Bay.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play