menu Home
Newsroom

Czy padnie rekord zimna w Orlando?

JK | 02/01/2021

Nad Centralną Florydą przenosi się zimny front, który obniża temperatury do 30 stopni F podczas dnia i powoduje, że National Weather Service wydało „komunikat ostrzegawczy dotyczący odczuwalnej temperatury”.

Oczekuje się, że poniedziałkowe maksimum to 62 stopnie, a w nocy spodziewany jest spadek do 39 stopni, jednak zimny wiatr może obniżyć temperaturę nawet do 28-33 stopni pomiędzy godzina 1 a 8 we wtorek rano.

Komunikat obejmuje rozległy obszar Florydy, w tym hrabstwa Volusia, Lake, Orange, Seminole, Osceola, Brevard, Indian River, St. Lucie, Martin i Okeechobee.

Podobny chłód spowodowany wiatrem sprowadził Orlando do obecnego rekordu zimna, które zanotowano przy 28 stopniach w 1936 roku.

 

NWS przekazał właścicielom domów kilka ostrzeżeń, wyjaśniając, że powinni oni wnosić rośliny zewnętrzne do środka, i zalecał ostrożność w korzystaniu z grzejników.

W poniedziałek w ciągu dnia spodziewany jest deszcz.

 

Oczekuje się, że we wtorek temperatury będą mniej więcej takie same, najwyższa temperatura oscyluje wokół 55 stopni, a najniższa 38. We wtorek prognozuje się wietrzny i słoneczny dzień.

Written by JK

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play