menu Home
Newsroom

Czy statki wypłyną na ocean w tym sezonie?

MS | 02/11/2021

Mimo że linie wycieczkowe tworzą już rozkłady rejsów na kwiecień oraz maj, to nie wiadomo jeszcze, czy statki wypłyną z portów na pełne morze. Jeśli jednak tak będzie, to wciąż nikt nie wie na jakich zasadach będą odbywały się wycieczki.

Zdaniem Tannera Callaisa – założyciela portalu informacyjnego o podróżach statkami wycieczkowymi Cruzely.com – wycieczki nie będą się odbywał dopóty, dopóki szczepionka przeciw koronawirusowi nie będzie rozpowszechniona na tyle, aby możliwe było bezpieczne organizowanie rejsów. Według jego przewidywań, rejsy mogą zostać wznowione prawdopodobnie latem 2021 roku.

Ciemniejszą wizję przedstawił prawnik morski – Jim Walker. Wziął pod uwagę przeciwności widzialne nie tylko „gołym okiem” – a więc przepisy. Zdaniem Walkera, przepisy i wymagania, które zostały przedstawione przez CDC (Center for Disease Control and Prevention) są złożone, a na dodatek jest ich bardzo dużo. Nie wiadomo, czy organizatorzy – nawet za pozwoleniem – będą zdolni sprostać restrykcjom. Walker – w odróżnieniu od Callaisa – stawia dopiero na rok 2022, jako moment, kiedy rejsy wycieczkowe będą mogły się odbywać.

Na pandemiczne rejsy testowe zgłosiło się już 150 000 osób. Duża część z nich to klienci, których wycieczki zostały odwołane, a oni sami czekają na kolejną, najbliższą okazję do wypłynięcie na pełne morze. Mimo dużego popytu, podaż jest wciąż ograniczona i nikt, prawdopodobnie nawet CDC, nie wie, kiedy się to zmieni.

Red. JŁ

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play