menu Home
NewsroomWiadomości

DeSantis chce przywrócić Gwardię Stanową

KS | 12/03/2021

Gubernator Ron DeSantis apeluje do ustawodawców o zwiększenie funduszy dla Gwardii Narodowej Florydy.

Budżet, który gubernator zaproponuje w przyszłym tygodniu do rozpatrzenia podczas sesji legislacyjnej w styczniu 2022 roku, zawierał będzie również $3,5 miliona na odbudowę Gwardii Stanowej Florydy. Środki mają pozwolić na zwiększenie liczby zbrojowni oraz przywrócenie cywilnych sił ochotniczych.  Fundusze zostaną wykorzystane nie tylko na sprzęt, ale także na odpowiednie szkolenia dla funkcjonariuszy.

Jednostka ta jest nieaktywna od 1947 roku. Cały czas regulowana jest jednak przez prawo, które opisuje ją jako Florida State Defense Force. Aby wznowić jej działalność, gubernator chce również rozbudować Centrum Gotowości Gwardii Narodowej w Miramar. Powstać mają również trzy nowe zbrojownie, czy siedziba dla programu antynarkotykowego Gwardii.

Dodatkowe fundusze mają również trafić do członków jednostki, którzy starać się będą o wyższe wykształcenie oraz dzieci i małżonków zmarłych lub niepełnosprawnych weteranów.

Propozycja gubernatora będzie punktem wyjściowym dla ustawodawców podczas sesji legislacyjnej, rozpoczynającej się 11 stycznia.

Written by KS

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play