menu Home
NewsroomWiadomości

DeSantis odpowiada na krytykę Bidena

KS | 08/05/2021

Prezydent Joe Biden skrytykował podejście gubernatorRona DeSantisa do pandemii COVID-19. Określił ją jako „złą politykę zdrowotną”.

Biden, podczas konferencji prasowej w Białym Domu, został zapytany o posunięcia DeSantisa i gubernatora Teksasu, Grega Abbotta. Chodziło m.in. o wstrzymywanie funduszy szkołom, które będą wymagały od uczniów masek zasłaniających usta i nos. Prezydent podkreślił, że takie działania są nierozsądne i mogą doprowadzić do wzrostu zarażeń.

DeSantis nie pozostał jednak dłużny prezydentowi. Odniósł się do krytyki Bidena, po czy przeszedł do analizy działań jego administracji. Negatywnie wypowiadał się m.in. na temat polityki imigracyjnej.

„To jest gość, który, kiedy kandydował na prezydenta, zapowiadał że „zamknie Covid”. I co zrobił? Zaimportował wirusa z całego świata utrzymując otwartą południową granicę” – powiedział DeSantis podczas wizyty w Panama City na Florydzie. Jak dodał, razem z imigrantami napływającymi z Meksyku do USA przedostają się „wszystkie warianty świata”. „Dlaczego nie zajmiesz się swoją robotą? Dlaczego nie zabezpieczysz granicy? Dopóki tego nie zrobisz, nie chce słyszeć od ciebie ani słowa na temat Covid” – oświadczył polityk Republikanów.

Przypomnijmy, DeSantis niedawno podpisał rozporządzenie, które zakazuje okręgom szkolnym wdrażania przepisów nakazujących uczniom noszenia masek ochronnych. Szkołom, które wprowadzą takie przepisy, grozi wstrzymanie finansowania.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play