menu Home
NewsroomWiadomości

DeSantis podpisał ustawę, która zabrania pracy w strip-klubach przed ukończeniem 21 lat

JL | 05/20/2024

Ron DeSantis podpisał ustawę, która zakazuje pracy w klubach ze striptizem osobom, które nie ukończyły 21 roku życia. Przepisy – poza striptizerkami – dotyczą także pracy w jakimkolwiek charakterze w tego typu lokalach rozrywkowych dla dorosłych.

Podczas podpisywania ustawy w Coral Gables gubernator Florydy stwierdził, że jest ona częścią większej ofensywy władz stanowych przeciwko handlowi ludźmi.

Na mocy ustawy osoby poniżej 21 roku życia nie będą mogły pracować w lokalach rozrywkowych dla dorosłych. Nie tylko klubach ze striptizem. Definicja obejmuje także księgarnie dla dorosłych, teatry, specjalne kabarety i nielicencjonowane zakłady masażu.

Przepisy wymagają również, aby miejsca wypoczynku, salony masażu i innego miejsca, gdzie może dochodzić do handlu ludźmi, wywieszały w swoich lokalach widoczne numery specjalnych infolinii dla ofiar. Firmy, które tego nie zrobią, będą karane.

„Ta ustawa pomoże lepiej chronić najbardziej narażone osoby w naszych społecznościach, zapewni, że jeśli firmy nie będą przestrzegać tych bardzo skromnych, rozsądnych wymagań, świadomie lub nieświadomie, zostaną pociągnięte do odpowiedzialności” – powiedział DeSantis. „I oczywiście każdy, kto jest aktywnie zaangażowany w handel ludźmi, zostanie w stanie Floryda ukarany” – podkreślił gubernator.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play