menu Home
NewsroomWiadomości

DeSantis zakazuje nauczania o tożsamości płciowej

KS | 03/29/2022

Gubernator Ron DeSantis podpisał ustawę „Parental Rights in Education Act”, która zakazuje kształcenia najmłodszych uczniów z zakresu orientacji seksualnej i tożsamości płciowej.

Ustawa ta, jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych, przygotowanych w tym roku przez lokalny urząd. Krytycy określają ją mianem ustawy „Don’t Say Gay”, dodając, że ogranicza ona wolność mieszkańców. Zwolennicy twierdzą jednak, że daje ona większe prawa rodzicom.

Nauczanie o orientacji seksualnej i tożsamości płciowej nie będzie odbywać się od przedszkola, aż do trzeciej klasy. W wyższych klasach ma być ono dostosowane do wieku i rozwoju uczniów.

Ustawa spotkała się z protestami grup działających na rzecz osób LGBTQ i stała się tematem nagłówków w całym kraju. W ubiegłym tygodniu strajkowali pracownicy Disneya. Ustawę skrytykował także prezydent Joe Biden, twierdząc, że nawołuje ona do nienawiści. Demokraci podkreślali, że demonizuje ona osoby ze środowiska LGBTQ.

Republikańscy ustawodawcy forsujący tę ustawę argumentowali, że to rodzice, a nie nauczyciele, powinni rozmawiać z dziećmi o kwestiach płci.

Written by KS

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play