menu Home
Newsroom

Dlaczego warto rozważyć ubezpieczenie na życie?

MS | 11/10/2022

Firmy ubezpieczeniowe oferują obecnie nową generację polis na życie, które w porównaniu do starych produktów zapewniają dużo większe korzyści. Oto najważniejsze udoskonalenia i nowe funkcje, dzięki którym mamy dużo więcej opcji niż kiedyś.

Dzisiejsze polisy na życie nie są już tak nieelastyczne i drogie, jak te, które posiadali nasi rodzice i dziadkowie. Oferują więcej funkcji oraz możliwości za cenę dużo niższą niż byśmy się spodziewali. Ostatnie badania wykazały, że ponad 50% osób zakłada, że ​​koszt ubezpieczenia na życie jest trzykrotnie wyższy niż w rzeczywistości. Co więcej, 44% millenialsów przeszacowuje koszt terminowych ubezpieczeń na życie ponad sześciokrotnie. Cena jednak nie jest jedyną barierą powstrzymującą nas przed zakupem ubezpieczenia na życie. Brak rzetelnych informacji, zrozumienia i czasu na szukanie opcji, oraz fakt, że nikt nie lubi myśleć i planować własnej śmierci, sprawiają, że ubezpieczenie na życie jest dla nas trudnym tematem.

Nowe funkcje ubezpieczeń na życie mają na celu uspokojenie tych zmartwień i tworzenie polis zorientowanych na potrzeby klienta. Oto niektóre z najnowszych innowacji w branży ubezpieczeń na życie:

Cash Value i inne korzyści, z których korzystamy za życia

Ubezpieczenie na życie było kiedyś dokładnie tym, na co sama nazwa wskazuje: zabezpieczeniem na wypadek śmierci. W razie nieoczekiwanej śmierci ubezpieczony chciał chronić swoją rodzinę, zazwyczaj wykupując terminowe ubezpieczenie na życie na określony okres. Obecnie firmy ubezpieczeniowe dzięki polisom Whole Life lub Universal Life nie tylko gwarantują nam zabezpieczenie na wypadek naszej śmierci, ale też kumulują fundusze i mogą zapewnić strumień dochodu bez podatku na wszystkie lata emerytalne. Najbardziej popularne są ubezpieczenia Index Universal Life, które zapewniają ochronę kapitału z potencjałem wzrostu w korelacji z indeksami rynkowymi. Ważne jest, aby zrozumieć, że tego rodzaju polisy są umową między klientem a firmą ubezpieczeniową i nie są bezpośrednio inwestowane na giełdzie, więc tym samym nie podlegają ryzyku giełdowemu, co stanowi ogromną korzyść.

Pokrycie kosztów opieki długoterminowej

Tak jak nikt nie lubi planować własnej śmierci, podobnie nie lubi zakładać potrzeby długoterminowej opieki. Niestety, 70% osób w Ameryce obecnie w wieku 65 lat lub starszych wymaga opieki długoterminowej, a 20% potrzebuje wsparcia przez okres dłuższy niż pięć lat. Coraz bardziej popularne stają się polisy hybrydowe, które oferują świadczenia z tytułu opieki długoterminowej – uruchamiane, jeśli zachodzi taka potrzeba, a jeżeli nie, ciągle możemy skorzystać ze świadczeń na wypadek śmierci. W przypadku tradycyjnego ubezpieczenia Long Term Care możemy wydać dużo na składki, ale nigdy nie skorzystać z tego ubezpieczenia, gdyż nie było takiej potrzeby. Proszę pamiętać, że Medicare nie pokrywa kosztów opieki długoterminowej, a koszty z nią związane mogą szybko zrujnować nasz budżet emerytalny.

Riders czyli możliwość rozszerzenia świadczeń polisy

Jednym z największych korzyści dzisiejszych ubezpieczeń na życie jest możliwość dostosowania polisy do swoich potrzeb, korzystając z szerokiej gamy opcji dostępnych jako dodatkowe funkcje, które można dodać/dokupić  do polisy ubezpieczeniowej w postaci tzw. riders. Można na przykład podwoić świadczenia z tytułu śmierci w wypadku. Dodatkowo, osoby korzystające z przyspieszonych świadczeń  mogą mieć wcześniejszy dostęp do pieniędzy,  jeśli zdiagnozowano u nich śmiertelną chorobę. Dostępna kwota jest zwykle odejmowana od świadczenia z tytułu śmierci, co oznacza, że beneficjenci ubezpieczającego otrzymują mniejsze kwoty, ale jest to kolejny przykład funkcji umożliwiającej dostęp do środków w trakcie życia.

Wygoda i łatwość w obsłudze

Ubezpieczenie na życie nie powinno być trudne do uzyskania. Nowoczesna technologia, zwiększony dostęp do lepszych informacji medycznych i uproszczona ocena ryzyka pomogły firmom ubezpieczeniowym w stworzeniu oferty przyjaznej dla klienta i dostępnej dla szerszego grona odbiorców. Dzięki temu możemy znaleźć polisę ubezpieczeniową, która pasuje do naszej wyjątkowej sytuacji i budżetu, z najkorzystniejszymi funkcjami i dodatkowymi elementami odpowiadającymi naszym potrzebom.

Po więcej szczegółów zapraszamy do Financial Wealth Alliance. Oferujemy bezpłatne konsultacje i dysponujemy różnego rodzaju strategiami i produktami, które są odporne na obecne warunki i eliminują lub w znacznym stopniu minimalizują straty rynkowe. Oferowane przez nas modele inwestycyjne są na bieżąco nadzorowane, analizowane i odpowiednio zmieniane przez zespół doświadczonych managerów, dzięki czemu jesteśmy w stanie ograniczyć ryzyko inwestycyjne.

Nasza firma już od ponad 14 lat zajmuje się planowaniem inwestycyjnym i emerytalnym, działa w oparciu o fiduciary duty czyli zawsze stara się zaproponować najbardziej korzystne dla danego klienta rozwiązania i dopasować je do jego potrzeb. Pamiętajcie państwo, że kluczem do sukcesu emerytalnego jest właściwa edukacja i zrozumienie wszystkich dostępnych opcji. Zachęcamy również do polubienia naszej strony na Facebooku: ZAPLANUJ FINANSE oraz śledzenia naszego bloga na You Tubie: ZAPLANUJ FINANSE, gdzie na bieżąco doradzamy i informujemy o wszelkich nowościach ze świata finansów.

Dariusz Godlewski

Financial Wealth Alliance

813-999-2466

www.ZaplanujFinanse.com

 

*Investment advisory services offered through Brookstone Capital Management, LLC (BCM), a registered investment advisor. BCM and Financial Wealth Alliance are independent of each other. Insurance products and services are offered and sold through individually licensed and appointed agents.

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play