menu Home
NewsroomWiadomości

Do ofiar tragedii w Surfside trafi $49 milionów

KS | 09/02/2021

49 milionów dolarów do podziału, trafi do osób, które ucierpiały w wyniku zawalenia się Champlain Towers South. Budynek zawalił się w Surfside 24 czerwca.

Rozprawę, w trakcie której podjęto decyzję o odszkodowaniu, poprowadził sędzia Michael Hanzman. Zaczęła się ona od wystąpienia jednego z adwokatów, który odpowiada za fundusze od firm ubezpieczeniowych. Adwokat Michael Goldberg poinformował, że w ubiegłym tygodniu, otrzymał od Great American ponad 31 milionów.  Do tej pory odzyskano ponad 49 milionów dolarów, które zostaną podzielone między poszkodowanych i ich rodziny.

Sędzia poinformował, że na miejscu, gdzie stał budynek, obecnie nie będą prowadzone żadne inwazyjne działania. Inspekcje przeprowadzane będą tylko przez 4 dni. Każdy inspektor będzie miał na to 10 godzin dziennie. Dodał, że nie dopuści do zmniejszenia wartości ziemi. Podkreślił, że jeżeli nie spełni ona jego oczekiwań, nie zatwierdzi jej sprzedaży.

Niektórzy ocaleni i członkowie rodzin sugerują wykorzystanie ziemi na budowę nowego domu kultury, w którym znajdowałby się również pomnik upamiętniający tych, którzy zginęli.

Written by KS

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play