menu Home
NewsroomWiadomości

Domowe mydło jako rodzinny biznes

KS | 03/01/2021

Maegan Griffin od lat chciała robić własne mydło. Wszystko nabrało rozpędu sześć lat temu, gdy zauważyła, że jej córka ma alergię na wiele sklepowych mydeł dla dzieci. Był to impuls, który zmusił ją, do produkcji własnego mydła.

„Postanowiliśmy, że spróbujemy czegoś, co sprawi, że córka będzie miała trochę więcej zabawy podczas kąpieli” – wspomina Griffin.

Griffinowie na początku robili mydła tylko dla siebie. Jednak cztery lata temu, przyjaciele i rodzina zainteresowali się pomysłem. „Przychodzili oni do nas, kładli banknot 5 dolarowy na szafce i wychodząc, zabierali kostę mydła.” – powiedziała Maegan Griffin.

Maegan i jej mąż Chris stworzyli produkt, który obecnie znany jest jako „Plain Jane”. Tak jak większość ich domowych mydeł, ma ono bardzo prosty skład, bazujący na ługu, olejkach, czy maśle.

Griffinowie prowadzą teraz firmę Chopping Block Soap Company. W ofercie mają ponad 15 rodzajów mydła, w tym „The Darkness”, ulubieniec klientów, który ma w sobie aromaty drzewa herbacianego i eukaliptus.

Ich produkty można znaleźć w internecie i na lokalnych rynkach.

Red. KS

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play