menu Home
NewsroomWiadomości

Dwie śmiertelne strzelaniny w Miami Beach. Władze wprowadzają godzinę policyjną

KS | 03/20/2023

Miasto Miami Beach ogłosiło w niedzielę stan wyjątkowy i wprowadziło godzinę policyjną po tym, jak w ten weekend doszło do dwóch śmiertelnych strzelanin.

Godzina policyjna zaczęła obowiązywać w niedzielę o 11:59 p.m. i trwała do poniedziałku do godziny 6:00 a.m.. Obejmowała przede wszystkim South Beach, czyli najpopularniejsze imprezowe miejsce w okolicy.

Strzelaniny miały miejsce w piątek i w niedzielę. Do pierwszego incydentu doszło na wypełnionej turystami plaży. Postrzelono wówczas dwóch mężczyzn, z których jednego niestety nie udało się uratować.

Podczas drugiej strzelaniny, życie również straciła jedna osoba i jedna została ranna. Policja usłyszała strzały w pobliżu 11th Street i Ocean Drive około 3:30 a.m. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, zastali rannego mężczyznę w krytycznym stanie. Natychmiast wezwano karetkę i przetransportowano go do Jackson Memorial Hospital, gdzie lekarze stwierdzili zgon.

Policja zidentyfikowała napastnika. To 24-letni Dontavious Leonard Polk z Fort Lauderdale, którego udało się zatrzymać po krótkim, pieszym pościgu. Usłyszał już zarzut morderstwa pierwszego stopnia.

Warto dodać, że w ciągu ostatnich trzech tygodni, w Miami Beach skonfiskowano co najmniej 70 sztuk broni.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play