menu Home
NewsroomWiadomości

Dyrektorka szkoły wysłała $100,000 oszustowi podającemu się za Elona Muska

KS | 03/30/2023

Dyrektorka szkoły czarterowej w Volusia County zrezygnowała z pracy po tym, jak wystawiła czek na $100,000 oszustowi internetowemu podającemu się za Elona Muska.

Dr Jan McGee pracowała w Burns Science and Technology Charter w Oak Hill od początku jej istnienia. Jeden błąd zaważył o jej karierze.

McGee dała się bowiem nabrać oszustowi internetowemu, który podawał się za Elona Muska. Z przekazanych informacji wynika, że personel ostrzegał ją, że człowiek jest oszustem. Dyrektorka rozmawiała z nim jednak przez co najmniej cztery miesiące.

Przez lata dyrektorka próbowała zaangażować Muska w działania szkoły. W zamian za wystawienie czeku, szkoła miała finalnie otrzymać od naukowca ok. $6 mln.

Czek został wystawiony na osobę, która miała być prawą ręką Muska. Dyrektorka ma jednak możliwość wystawienia czeku na $50,000 bez zgody zarządu. Takiej jednak nie uzyskała, a mimo to czek opiewał na dwukrotnie wyższą kwotę.

Na szczęście drugi dyrektor szkoły, Brent Appy, dowiedział się o całej sytuacji i wycofał płatność, zanim została ona zrealizowana.

McGee przeprosił zarząd i społeczność, ale inni pracownicy nie byli zadowoleni z zaistniałej sytuacji. Dyrektorka postanowiła więc zrezygnować z pracy i opuściła zebranie. Obecnie trwają poszukiwania kolejnego dyrektora.

Written by KS
  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play