menu Home
NewsroomWiadomości

„Dzień bez migrantów” na Florydzie

KS | 06/02/2023

W miniony czwartek w całym Słonecznym Stanie, wielu pracowników nie pojawiło się się na placach budowy, polach, w restauracjach, czy sklepach. Kilka biznesów zamkniętych było przez cały dzień.

To odpowiedź mieszkańców na nowe prawo stanowe, które nakłada ograniczenia na nieudokumentowanych migrantów. Protest miał pokazać władzom, jak wyglądałoby życie na Florydzie, bez osób pochodzących spoza granic USA. Organizatorzy nazwali protest „dniem bez imigrantów”.

Prócz nieobecności w pracy, wiele osób demonstrowało na ulicach Orlando, Immokalee, czy Fort Lauderdale. Ludzie skandowali, niosąc ze sobą transparenty wzywające do lepszego traktowania migrantów.

Ustawa, którą w ubiegłym miesiącu podpisał gubernator Ron DeSantis wzmacnia jego program relokacji migrantów i ogranicza usługi socjalne dla tych, którzy nie posiadają ustabilizowanego statusu prawnego. Rozszerza również wymagania dla firm, które zatrudniają co najmniej 25 pracowników. Wszystkie z nich korzystać muszą z federalnego systemu E-Verify, który określa, czy ludzie mogą legalnie pracować w USA.

Written by KS
  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play