menu Home
NewsroomWiadomości

Elon Musk grozi sądem studentowi śledzącemu jego odrzutowiec

KS | 12/15/2022

Jack Sweeney, student University of Central Florida, od lat śledzi prywatny odrzutowiec Elona Muska, publikując jego lokalizacje na Twitterze.

Jego konto @ElonJet zostało jednak zawieszone. Dodatkowo Elon Musk na swoim koncie na Twitterze poinformował, że przeciwko Sweeneyowi i organizacjom, które wspierały go w tych działaniach, podejmowane są czynności prawne.

Sweeney ze swojego prywatnego konta opublikował post, w którym przekazał obserwującym, że stara się dojść z Muskiem do porozumienia, które byłoby korzystne dla nich obu. Podkreślił również, że blokada konta @ElonJet, stawia miliardera w bardzo złym świetle.

Sweeney stworzył konto, aby śledzić prywatny odrzutowiec Muska przy użyciu publicznie dostępnych danych w 2020 roku. Przyciągnęło ono setki tysięcy obserwujących, w tym samego Muska, który zaoferował studentowi $5,000 za jego usunięcie. Sweeney chciał otrzymać jednak $50,000 lub samochód marki Tesla, na co Musk nie przystał.

Kiedy Musk kupił Twittera, poinformował, że ze względu na wolność słowa, nie zawiesi działania @ElonJet. Teraz jednak twierdzi, że konto to narusza nowy regulamin platformy.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play