menu Home
Newsroom

Elsa coraz bliżej

MS | 07/06/2021

Tropikalny sztorm Elsa powrócił nad wodę po tym, jak uderzył w Kubę. Prognozy mówią, że wiatry Elsy mogą się wzmóc, gdy zbliży się ona do Zatoki Meksykańskiej, co spowodowało objęcie nadzorem huraganowym znacznej części zachodniego wybrzeża Florydy.

We wtorek rano, Narodowa Służba Meteorologiczna wydała ostrzeżenie przed huraganem od Egmont Key do Steinhatchee River. Obejmuje on hrabstwo Pinellas oraz przybrzeżne obszary hrabstw Pasco, Hernando i Citrus. W miarę zbliżania się centrum Elsy do Key West, burza utrzymuje wiatr o prędkości 60 mil na godzinę, ale przewiduje się, że jego prędkość wzrośnie do 70 mil na godzinę. Krajowe Centrum Huraganów przewiduje, że Elsa dotrze do lądu w okolicach Big Bend na Florydzie.

Tampa International Airport zawiesi operacje począwszy od 5 p.m. we wtorek. Operacje cargo lotniczego zostaną zawieszone do godziny 22. Urzędnicy powiedzieli, że planują wznowić loty o 10 rano w środę, 7 lipca, po ocenie strat pod kątem szkód spowodowanych przez burzę. Wszyscy podróżni powinni sprawdzić w swoich liniach lotniczych najbardziej aktualne rozkłady lotów w ciągu najbliższych dwóch do trzech dni. Dla przypomnienia, lotnisko nie jest schronieniem dla ludzi lub pojazdów, ponieważ nie jest zaprojektowane lub wyposażone w materiały eksploatacyjne, aby obsłużyć napływ ewakuowanych.

Urzędnicy transportu stanowego zazwyczaj zamykają także most Sunshine Skyway Bridge, gdy wiatry osiągają 40 mph. Bądź przygotowany i na taką możliwość.

Przewiduje się, że Bay Area doświadczy następujących zjawisk:

  • Ulewne deszcze i pojedyncze tornada na wschodzie – możliwe 3-5 cali deszczu, a w niektórych miejscach nawet 8 cali.
  • Wiatr o prędkości 30-40 mil na godzinę, porywy 50-70 i więcej mil na godzinę
  • 3-5 stopowa fala od północy

 

Written by MS

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play