menu Home
Newsroom

Emeryt z Florydy uratował szczeniaka ze szczęk aligatora

MS | 11/23/2020

W dramatycznym spotkaniu zarejestrowanym przez kamery monitorujące 74-letni mężczyzna z Florydy stoczył bój z aligatorem pod wodą, aby uratować swojego 3-miesięcznego szczeniaka przed śmiercią w paszczy potwora.

74-letni Richard Wilbanks z Estero wpadł do swojego podwórkowego stawu, siłował się z aligatorem nad powierzchnią wody, otworzył  szczęki gada, aby uwolnić Gunnera, jego ukochanego pieska. „Właśnie spacerowaliśmy nad stawem” – powiedział Wilbanks, „gdy nagle aligator wyskoczył z wody jak pocisk. Nigdy nie myślałem, że aligator może być tak szybki. Wyskoczył i porwał mi psa”. Wilbanks natychmiast wskoczył do wody. „Trzymanie aligatora nie było takie trudne, ale otwieranie szczęk było „niezwykle trudne” – powiedział. W czasie walki ręce Wilbanksa zostały poranione i musiał udać się do lekarza na zastrzyk przeciw tężcowi. Pies Gunner miał jedną ranę kłutą w brzuchu i po wizycie u weterynarza wrócił z właścicielem do domu.

„Żyjemy we wspólnym krajobrazie” – powiedziała firmie WINK Meredith Budd z federacji dzikiej przyrody. „Chcemy nie tylko tolerować dziką przyrodę, ale raczej chcemy się rozwijać dzięki dzikiej zwierzynie we wspólnym krajobrazie”. Wilbanks zgadza się z tą misją i nie chce, aby aligator, który zaatakował jego psa został usunięty ze stawu lub uśpiony. „Jest częścią natury i częścią naszego życia” – powiedział i nadal zabiera Gunnera na spacery, ale trzyma szczeniaka na smyczy – i 10 stóp od brzegu stawu. „Nasze zwierzęta są dla nas jak rodzina” – powiedział.

Written by MS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play