menu Home
NewsroomWiadomości

FAA zajmie się problemami z ruchem lotniczym na Florydzie

KS | 04/28/2022

Liczba samolotów startujących z lotnisk Słonecznego Stanu cały czas rośnie. Pojawiają się jednak coraz większe opóźnienia.

Sprawą ma zająć się Federalna Administracja Lotnictwa Cywilnego, która w przyszłym miesiącu spotka się z liniami lotniczymi, aby omówić sposoby poprawienia ruchu lotniczego na Florydzie.

FAA twierdzi, że istnieje wiele powodów opóźnień w Słonecznym Stanie. Jednym z głównych jest liczba lotów, która przekroczyła poziom sprzed pandemii. Ilość połączeń z Orlando wzrosła bowiem aż o 100%.

Wzrosła również liczba operacji w pobliskiej wojskowej przestrzeni powietrznej, na półwyspie częściej występują burze, a także wzrosła ilość startów kosmicznych. Wszystkie te rzeczy powodują czasowe zamknięcie przestrzeni powietrznej.

Rozwiązanie tych problemów ma zostać wypracowane w najbliższych miesiącach. Nie wiadomo jeszcze jaki będzie to miało wpływ na samych podróżnych. Być może loty będą trwały nieco dłużej i będą droższe niż dotychczas. Mniej czasu powinniśmy jednak spędzać na lotniskach.

Written by KS

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play