menu Home
NewsroomWiadomości

Federalne dofinansowanie dla Florydy

KS | 03/17/2021

Floryda nie otrzymała jeszcze swojej porcji pieniędzy z federalnej ustawy stymulującej walkę z koronawirusem, która niedawno została uchwalona, ale gubernator Ron DeSantis ma już pomysły, jak wydać te pieniądze.

Przewiduje on, że Słoneczny Stan otrzyma od 9 do 10 miliardów dolarów z Amerykańskiego Planu Ratunkowego. Jest to jednak mniejsza kwota, niż oczekiwano. Jak podkreślił DeSantis, wynika to z dużo mniejszego bezrobocia na Florydzie, w porównaniu do wielu pozostałych stanów.

Gubernator czeka teraz na federalne wytyczne, które prawdopodobnie określą, jak pieniądze mają być wydawane. Nie wiadomo też, kiedy i jak pieniądze zostaną rozdzielone.

DeSantis przedstawił jednak już swój pomysł na rozdysponowanie $4.1 miliarda z Amerykańskiego Planu Ratunkowego. Do ludzi, którzy jako pierwsi wypełnią wnioski o pomoc, trafi po $1000. Na ten cel przeznaczono 208,4 mln dolarów. Pieniądze pomogą również m.in. w modernizacji systemu Connect, służącego do ubiegania się o zasiłek dla bezrobotnych.

DeSantis zastrzegł jednak, że są to dopiero wstępne plany, a wszystko będzie zależne od zaleceń Amerykańskiego Planu Ratunkowego.

Red. KS

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play