menu Home
NewsroomWiadomości

FHSAA uzna e-sport za oficjalny sport? Uczniowie szkół mogliby rywalizować w grach komputerowych

JL | 04/23/2024

Florida High School Athletic Association może uznać e-sport, czyli gry komputerowe, w których rywalizują pojedynczy gracze lub drużyny w ramach rozgrywek multiplayer, za oficjalny sport. FHSAA przyznaje, że odnotowuje rosnące zainteresowanie e-sportem ze strony szkół członkowskich.

Rada Dyrektorów FHSAA przeprowadziła dyskusję na temat e-sportu podczas poniedziałkowego spotkania w Gainesville. Rozmowy koncentrowały się na możliwościach uznania gier komputerowych za oficjalne sporty, w których szkoły mogłyby ze sobą rywalizować.

Organizacja przesłała wcześniej ankiety do 425 szkół na Florydzie (tj. 58% zespołów szkół oraz high schools).

„Dwa pytania dotyczyły obecnego uczestnictwa i zainteresowania [e-sportem], podczas gdy kilka innych pytań zostało zadanych w celu ukierunkowania przyszłych badań i podejmowania decyzji, jeśli zajdzie taka potrzeba” – podano w dokumencie zawartym w porządku obrad rady FHSAA.

Ogólnie rzecz biorąc, 26,4 procent szkół, które odpowiedziały na ankietę, zgłosiło sponsorowanie drużyny lub klubu e-sportowego już teraz. Z tej ogólnej liczby 24,9 procent szkół publicznych ma własne zespoły lub kluby, podczas gdy 25,2 procent szkół prywatnych i 39,1 procent szkół czarterowych stwierdziło, że organizuje programy związane z e-sportem.

Zgodnie ze standardami FHSAA co najmniej 20 proc. szkół z co najmniej dwóch z czterech „sekcji” musi oferować programy związane z danym sportem, aby został on uznany oficjalnie. Wydaje się więc, że sam e-sport może wkrótce stać się jedną z form międzyszkolnej rywalizacji sportowej.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play