menu Home
NewsroomWiadomości

Firma piwowarska pomaga w akcji pomocy ofiarom katastrofy COVID-19

KS | 03/18/2021

Guinness wznosi toast za bohaterów na pierwszej linii frontu, za puby, barmanów i społeczność Środkowej Florydy.

Firma poinformowała o programie, którego celem jest wspieranie lokalnych organizacji walczących z niedożywieniem. W ramach tych działań Guinness zapowiedział, że przekaże $600 000 na rzecz Team Rubicon, a także siedmiu banków żywności w całym kraju.

Jedną z wybranych organizacji jest Second Harvest Food Bank of Central Florida z Orlando.

Guinness powiedział, że pomysł pomocy narodził się, gdy browar Open Gate Brewery w Baltimore zamknięto dla zwiedzających. Pracownicy browaru zaczęli piec „chleb piwowarski”, który poźniej przekazali jednemu z okolicznych banków żywności. Od wiosny ubiegłego roku przekazano ponad 25,000 bochenków chleba, a liczba ta wciąż rośnie.

Jak poinformował zarząd Second Harvest Food Bank of Central Florida, darowizna zagwarantuje ponad 200 000 posiłków, z których skorzystają dzieci, rodziny, czy seniorzy.

Guinness zachęca również ludzi do podniesienia kufla i podzielenia się zdjęciem, wraz z informacją, za kogo wznoszą toast w tym roku.

Guinness zapowiedział, że przekaże dodatkowy 1 dolar, za każde zdjęcie umieszczone w mediach społeczonościowych z hashtagiem #AToastTo do 21 marca. Do potrzebujących, może trafić nawet $100 000.

Red. KS

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play