menu Home
NewsroomWiadomości

Florida Legislature proponuje wyższe opłaty za pojazdy elektryczne

KS | 03/24/2021

Roczne opłaty od pojazdów elektrycznych mogą wzrosnąć. Wszystko po to, by pomóc w budowie stacji ładowania.

Floryda w dalszym ciągu ma w planach całkowite odejście od samochodów i ciężarówek napędzanych tradycyjnym paliwem. We wtorek, propozycję w tej sprawie poparł Senat.

Senator Jeff Brandes, republikanin z St. Pete, który jest zwolennikiem nowych technologii, chce, aby opłaty zasiliły fundusz grantowy o około 10 milionów dolarów rocznie. Dzięki temu firmy publiczne i prywatne, będą mogły instalować stacje szybkiego ładowania.

Członkowie senackiego Podkomitetu ds. Transportu, Turystyki i Rozwoju Gospodarczego jednogłośnie poparli propozycję, nazywając ją dobrym punktem wyjścia do rozmów.

Zgodnie z propozycją Brandesa, posiadacze w pełni elektrycznych samochodów, zostaną obciążeni opłatą w wysokości $135 rocznie. W przypadku ciągników siodłowych i innych pojazdów, które ważą ponad 10.000, ma to być $235. Hybrydowe pojazdy, ponieważ nadal wymagają paliwa, to dodatkowy koszt $35. Ustawa zwolniłaby z opłaty pojazdy o małej prędkości, takie jak wózki golfowe.

Obecnie liczba pojazdów elektrycznych na drogach Florydy, to mniej niż 1% całego ruchu. Docelowo mają one obejmować od 15% do 25% do końca dekady.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play