menu Home
NewsroomWiadomości

Floryda. Ceny paliw w górę w obawach o skutki huraganu Beryl! Dwucyfrowy wzrost

JL | 07/09/2024

Miesiąc po rozpoczęciu sezonu huraganowego wokół Zatoki Meksykańskiej obszar ten już przeżywa pierwsze, katastrofalne skutki. Głównie z powodu huraganu Beryl, który uderzył w poniedziałek w południowy Teksas.

Beryl uderzył 80 mil od Houston jako Huragan kategorii 1, pustosząc południowy Teksas. Obecnie nawet 3 miliony ludzi pozostaje bez prądu.

Choć mieszkańcy Florydy szczęśliwie pozostali tym razem z dala od niebezpieczeństwa, skutki huraganu odbiły się już na ich portfelach w postaci gwałtownego wzrostu cen paliw w Tampa Bay.

„Myślę, że obawy związane z huraganem Beryl zostały uwzględnione w cenach, które już widzieliśmy na pylonach, ze wzrostem o 18 centów w zeszłym tygodniu” – powiedział Mark Jenkins, rzecznik AAA.

Zdaniem AAA to tylko tymczasowy skok cen, który nie powinien potrwać długo.

„Znajdujemy się w stanie wstrzymania, czekając aż burza całkowicie minie i będziemy w stanie ocenić wszelkie szkody. Dobrą wiadomością jest to, że kanały żeglugowe zostały ponownie otwarte. Wydaje się, że nie ma, przynajmniej jak dotąd, żadnych poważnych doniesień o dużych problemach rafinerii” – wyjaśnił Jenkins.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play