menu Home
NewsroomWiadomości

Floryda i inne stany pozywają administrację Bidena. „Przekroczenie uprawnień

JL | 04/30/2024

Floryda pozywa administrację Bidena w związku z Tytułem IX. Stan zarzuca otoczeniu prezydenta przekroczenie uprawnień. Tytuł IX reguluje m.in. kwestie dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tzw. tożsamość płciową.

Słoneczny Stan dołączył w poniedziałek do grupy trzech stanów, które złożyły pozew federalny przeciwko administracji Bidena ws. Tytułu IX.

Pozew został złożony przez prokuratorów generalnych Florydy, Alabamy, Georgii i Karoliny Południowej oraz cztery instytucje.

W pozwie zarzuca się administracji prezydenta przekroczenie uprawnień poprzez rozszerzenie Tytułu IX o dyskryminację ze względu na orientację seksualną oraz tzw. tożsamość płciową.

Title IX ma wpłynąć m.in. na kwestię korzystania z toalet dla poszczególnych płci przez uczniów szkół.

Prokurator generalny Florydy Ashley Moody stwierdziła, że nowe prawo „jest naprawdę radykalnym odejściem od tego, do czego pierwotnie miał służyć Tytuł IX”.

„Będziemy bardzo mocno walczyć z tym przepisem, aby upewnić się, że robi on to, co miał w zamierzeniu Kongres, a mianowicie zapewnia możliwości wszystkim, a zwłaszcza chroni bezpieczeństwo i sprawiedliwość biologicznych kobiet” – powiedziała Moody.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play