Floryda musi do 2030 roku wybudować 500 tys. mieszkań

Według najnowszych badań Florida Apartment Association, które śledzi rosnące potrzeby mieszkaniowe, Słoneczny Stan będzie musiał wybudować setki tysięcy mieszkań.
Jak się okazuje, już teraz w obszarze metropolitalnym Orlando-Kissimmee-Sanford brakuje 10,000 mieszkań. Populacja Florydy jednak cały czas rośnie.
W latach 2010-2020 ilość mieszkańców naszego stanu wzrosła o 15%, co daje 2,7 mln osób. Jest to drugi największy wzrost w kraju.
Według FAA do 2030 r. populacja Florydy ma wzrosnąć o 3,2 mln, co oznacza, że stan potrzebuje do tego czasu 570 tys. mieszkań.
Stowarzyszenie stworzyło również nową stronę internetową, na której znajdziemy informacje na temat aktualnego odsetka najemców, koszty gruntów, a także mieszkań w poszczególnych powiatach. Wszystkie te dane znajdziecie na stronie BuildFlorida2030.com.