menu Home
NewsroomWiadomości

Floryda pobiła w zeszłym roku turystyczny rekord! 140 milionów ludzi odwiedziło Słoneczny Stan

JL | 05/16/2024

Floryda ustanowiła swój osobisty rekord pod względem liczby turystów, którzy odwiedzili stan w ciągu roku. W ubiegłym było to przeszło 140 milionów osób!

Spośród 140,6 mln, 129,1 mln stanowili turyści krajowi. Według statystyk Visit Florida – 3,2 miliona gości przyjechało z Kanady, a  8,3 miliona turystów z „dalszej” zagranicy.

„Po raz kolejny Floryda przoduje w USA jako bezkonkurencyjne miejsce dla turystów” – powiedział gubernator Ron DeSantis, świętując publikację przełomowych danych. „Te rekordowe liczby pokazują, że dzięki naszej pracy wolny stan Floryda stał się jeszcze bardziej atrakcyjny dla odwiedzających” – dodał.

Floryda pozostaje na fali także w tym roku. Do tej pory Słoneczny Stan wybrało jako kierunek wakacyjny aż 40,6 mln osób!

Turyści odwiedzający Florydę muszą jednak uważać, aby gorące temperatury i ostre promienie słońca nie uderzyły im nazbyt do głowy. Na początku marca gubernator DeSantis ostrzegł odwiedzających Słoneczny Stan, że zakłócanie spokoju mieszkańców i łamanie prawa nie będzie tolerowane. W tym celu zawiązał koalicję organów ścigania, które miały za zadanie utrzymać turystów w ryzach, w tak hitowych lokalizacjach jak Miami i Fort Lauderdale.

Według burmistrza Miami Beach Stevena Meinera było to jeden z najspokojniejszych sezonów wakacyjnych od lat.

Red. JŁ

Written by JL

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play