menu Home
NewsroomWiadomości

Floryda pozywa administrację Bidena

KS | 09/29/2021

Floryda złożyła we wtorek pozew przeciwko administracji prezydenta Joe Bidena, twierdząc, że jego polityka imigracyjna jest niezgodna z prawem.

Gubernator Ron DeSantis podpisał zarządzenie zabraniające agencjom stanowym pomocy w relokacji nieudokumentowanych imigrantów przybywających do stanu. Zarządzenie DeSantisa upoważniło Department of Law Enforcement i Highway Patrol do zatrzymania każdego pojazdu na terenie Florydy, w którym mogą przebywać nielegalni imigranci.  Agencje te zbierać również będą informacje na temat wszystkich imigrantów, którzy nielegalnie przedostają się na Florydę.

Prokurator generalna Ashley Moody przekonuje w pozwie, że federalna polityka imigracyjna przyniesie Florydzie jedynie szkody i będzie kosztowała miliony dolarów. Razem z gubernatorem potępiła działania prezydenta.

Pojawiły się jednak słowa sprzeciwu. Demokratyczna posłanka Anna Eskamani skrytykowała działania DeStantisa. Jak powiedziała, używa on kwestii imigracyjnej do zdobycia większego poparcia wśród swoich konserwatywnych wyborców, tym samym ignorując inne problemy, z którymi boryka się stan.

DeSantis, uznawany za potencjalnego kandydata na prezydenta w 2024 roku, od miesięcy atakuje Bidena w kwestiach migracyjnych.

Written by KS

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play