menu Home
NewsroomWiadomości

Floryda przygotowuje się do kolejnego startu SpaceX

KS | 04/21/2021

Już w czwartek firma SpaceX przewidziała kolejny lot na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

W związku z tym wydarzeniem, wiele osób ma w planach zgromadzić się na wybrzeżu, by obejrzeć start. W okolicy może pojawić się nawet 200 000 osób. Start zaplanowany jest na 6:11 rano 22 kwietnia.

Aby szybciej dostać się do swojego punktu obserwacyjnego, władze radzą, by wybierać mniej uczęszczane drogi. Ułatwi to dojazd zarówno obserwatorom startu, jak i ludziom, którzy tego dnia będą w drodze do pracy. Na ulicach pojawią się również specjalne oznaczenia informujące o zakorkowaniu, czy łatwiejszej trasie.

Warto również przemyśleć wybór punktu obserwacyjnego. Starajmy się wybierać parkingi, czy wzgórza, które z reguły są mniej popularne w przypadku takich wydarzeń. Obserwacja startu będzie wtedy przyjemniejsza.

Dla tych, którzy wolą obejrzeć start z domowego zacisza, przygotowano również kilka transmisji telewizyjnych oraz online. Znajdziemy je na stronie NASA, ClickOrlando, czy w News 6.

Do wydarzenia przygotowują się również właściciele lokalnych biznesów. Duża liczba turystów w okolicy, to świetna okazja, by zarobić nieco więcej, niż w zwykły dzień powszedni.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play