menu Home
NewsroomWiadomości

Floryda rozpoczyna leczenie przeciwciałami

KS | 08/13/2021

Gubernator Ron DeSantis ogłosił, że uruchamia jednostkę szybkiego reagowania, aby rozszerzyć zastosowanie przeciwciał wśród pacjentów z COVID-19.

Ma to nieco odciążyć szpitale i zmniejszyć liczbę osób, które będą potrzebowały hospitalizacji. Cały czas priorytetem są jednak szczepionki, które jak podkreślił gubernator, są skuteczne i łatwo dostępne.

Leki z przeciwciałami będą podawane dożylnie lub w formie zastrzyku. Są one skierowane przede wszystkim do osób, które są w grupie wysokiego ryzyka. Chodzi przede wszystkim o osoby starsze oraz te z chorobami nerek, cukrzycą, czy osoby otyłe.

DeSantis poinformował, że leczenie przeciwciałami zostało niemalże zapomniane, ponieważ w USA zaakceptowano je w tym samym momencie, w którym zatwierdzono pierwsze szczepionki. Podkreślił jednak, że warto zwiększyć jego wykorzystanie, bo choć szczepionki są skuteczniejsze, to przeciwciała również mogą uratować życie.

Na Florydzie ma powstać kilka punktów, w których leki będą podawane. Jeden z nich będzie znajdował się w Bibliotece Publicznej w Jacksonville.

Written by KS

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play