menu Home
NewsroomWiadomości

Floryda rozszerza zakres ustawy „Don’t Say Gay”

KS | 04/20/2023

Rada Edukacji Florydy zatwierdziła zakaz nauczania na temat orientacji seksualnej i tożsamości płciowej w klasach od K-3 do K-12. Tym samym rozszerzono ustawę nazwaną przez jej przeciwników „Don’t Say Gay”.

Ustawa ta zakazuje kształcenia uczniów w tym zakresie, z wyjątkiem sytuacji kiedy edukacja ta, jest wymagana przez standardy stanowe lub jako część nauki dotyczącej zdrowia reprodukcyjnego.

Nowe przepisy mają wejść w życie w ciągu najbliższego miesiąca.

Przepisy uderzają nie tylko w uczniów i ich świadomość, ale jak zaznaczają przeciwnicy ustawy, także w nauczycieli. Zmuszeni są oni być znacznie bardziej ostrożni w rozmowach z uczniami. Odpowiadając na zadane przez ucznia pytanie, mogą bowiem stracić swoją pracę.

Zwolennicy ustawy zaznaczają jednak, że wiedza na temat orientacji seksualnej i tożsamości płciowej, powinna być przekazywana w domu przez rodziców, a nie w murach szkoły, przez osoby trzecie.

Przepisy prawdopodobnie będą dalej rozszerzane. Izba przyjęła również projekty dotyczące zmiany płci, korzystania z toalet oraz utrzymywania dzieci z dala od pokazów drag.

Written by KS

  • play_circle_filled

    Słoneczne Radio – Live
    Słoneczne Radio

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play